Gry

W co grać z dziewczyną – doskonałe gry dwuosobowe

Pewnie co jakiś czas zastanawiasz się w co grać z dziewczyną? Miałem okazję przetestować kilka gier, które świetnie się do tego nadają. Nie znajdziesz tu żadnych gier typu FPS, bo do tego potrzeba wprawy i obycia z grami.

Znajdziesz tu natomiast gry, których dość prosto się nauczyć, a sprawiają masę satysfakcji. Najczęściej będą to gry kooperacyjne, bo nasze dziewczyny często nie lubią grać same przeciwko nam. Szczególnie, jeśli nie grają na komputerze na co dzień.

Broforce

Tryby: COOP / PVP
Humor: 9/10
Klimat: 9/10
Poziom trudności: 5/10

Absolutny hit naszych wieczorów przed komputerem z padem w ręce. Gra polega na wyniszczaniu złoczyńców na masową skale. Możemy stosować dowolną taktykę. Gra daje bardzo duże pole manewru dla graczy. Spokojnie wystarczy na wiele wspólnych wieczorów!

Cuphead

Tryby: COOP / PVP
Humor: 10/10
Klimat: 10/10
Poziom trudności: 8/10

Cuphead to kolejna gra w którą można zagrać z dziewczyną! Ta gra ma niesamowity klimat amerykańskich bajek lat 30 i co ciekawe animacje postaci były autentycznie rysowane, a później skanowane. Cały styl animacji opierał się na autentycznym podręczniku animalni z tamtych czasów. Gra jest poprzeplatana poziomami, w którymi zbieramy monety do wydania później w sklepie na modyfikacje broni, oraz poziomami w których walczymy z bossami. Kooperacja jest tutaj bardzo potrzebna! Gra ma jednak dość spory poziom trudności.

Door Kickers: Action Squad

Tryby: COOP / PVP
Humor: 8/10
Klimat: 8/10
Poziom trudności: 7/10

Jeśli spodobał wam się Broforce, to musicie spróbować Door Kickers: Action Squad. Jest to dużo bardziej niż Broforce taktyczna gra, w której wcielamy się w stróżów prawa odbijających zakładników w bardzo różnych lokacjach. Synchronizacja swoich akcji będzie tu bardzo potrzebna do przetrwania. Za drzwiami zawsze może czaić się wróg. Świetna pixel artowa grafika nadaje grze klimatu.

Heroes of Might and Magic 3

Typ: PVP
Humor: 5/10
Klimat: 9/10
Poziom trudności: 6/10

Absolutny hit wszechczasów! To gra w którą grają całe pokolenia. Co prawda nie da się grać jednocześnie, bo to gra turowa, ale klimat podczas gry na zmianę na jednym komputerze też jest czymś wyjątkowym. Dla tych, co nie znają tej gry powinna być to pozycja obowiązkowa!

Mortal Kombat X

Typ: PVP
Humor: 6/10
Klimat: 7/10
Poziom trudności: 5/10

Co jak co, ale klasyki nie wychodzą z mody! Klasyczna gra, w której możemy grać wciskając wszystkie klawisze na padzie na raz i mieć z tego niezły ubaw. Dziewczynę przed grą najlepiej lekko zirytować, bo to podniesie poziom trudności! 🙂

Trine 1/2/3

Typ: COOP
Humor: 7/10
Klimat: 8/10
Poziom trudności: 4/10

Chyba zdecydowanie najłatwiejsza z polecanych przeze mnie gier. Jest też bardzo przystępna dla początkujących graczy. Gra polega na rozwiązywaniu łamigłówek logiczno-zręcznościowych Najlepiej rozwiązywać je we dwójkę, ale i w pojedynkę da się często uratować sytuację jak nasza druga połówka się gdzieś zakałapućka.

Podsumowanie

Teraz już wiesz w co grać z dziewczyną! Serdecznie polecam wszystkie propozycje. Jeśli testowaliście jakieś inne gry to dajcie znać w komentarzach!

Tagged

2 thoughts on “W co grać z dziewczyną – doskonałe gry dwuosobowe

 1. Bardzo Wam dziękuję za ten artykuł. Sama niestety nie grywam w gry, ale syn już tak. Teraz jego dziewczyna nie będzie się z nim tak bardzo nudziła ;), bo zaraz przesyłam mu Wasze porady.
  A może doradzicie, jakie gry czasami zaproponować dzieciakom z klas 3 i 4 podczas lekcji komputerowych, by miały nieco rozrywki i oddechu od przedmiotowych ćwiczeń?
  Pozdrowienia, prowadźcie dalej tę fajną stronkę 🙂 B.

  1. Bardzo dziękuję za komentarz 🙂 Robimy co możemy!
   Kiedy sam byłem w podstawówce grałem na lekcjach informatyki w gry. Przyznaję. Z perspektywy czasu jednak muszę przyznać, że nie był to najlepszy pomysł. Lekcje informatyki mają w obecnych czasach jeszcze większe znaczenie niż miały w moich. Czas spędzony na takich lekcjach zaowocuje dużo bardziej w codziennym życiu niż większość ćwiczeń przedmiotowych. Z całym szacunkiem do Pani Od Biologii znajomość budowy pantofelka do dziś nie przydała mi się ani razu, podczas gdy znajomość Excela, Worda, czy wiedza o tym jak wysyłać maile, czy obsługiwać programy graficzne przydaje mi się praktycznie codziennie.
   Istnieje za to jedna świetna gra, która jest godna polecenia bo uczy podstaw logicznego myślenia i programowania i testowania. Jest to Human Resource Machine. Nie jest łatwa, a jej kolejne ostatnie poziomy wymagają już nawet jakichś podstaw związanych z algorytmami, za to rozwiązanie zadania przynosi ogromną satysfakcję 🙂

Comments are closed.