Prosty Komputer

KLAWIATURA PISZE DUŻE LITERY

maszyna do pisania

Jeśli masz problem z tym, że klawiatura pisze Ci tylko duże litery to nie załamuj się. To popularny problem. Najprawdopodobniej został wciśnięty przycisk CAPS LOCK.

Zastanawiasz się gdzie jest przycisk CAPS LOCK? Spójrz na poniższą grafikę. To jest przycisk znajdujący się nad lewym klawisze shift. Bardzo łatwo go znaleźć. Kiedy go znajdziesz, to go wciśnij. To sprawi, że klawiatura będzie działać już jak dawniej.

Do czego służy klawisz Caps Lock

Caps lock to przycisk na klawiaturze, który sprawia, że wszystkie litery będą pisane jako wielkie litery alfabetu. Niejako odwraca on działanie klawisza shift. Niektóre klawiatury posiadają nawet specjalną diodę, która informuje o wciśnięciu tego klawisza.

Caps Lock, czytamy Kaps Lok, kiedyś był nazywany Shift Lock i służył dokładnie w tym samym celu do którego służy teraz. Wciśnij klawisz Caps Lock zawsze, kiedy chcesz napisać coś wyłącznie wielkimi literami. Uważaj jednak kiedy wpisujesz hasło. Jeśli wpiszesz hasło trzymając wciśnięty klawisz Caps Lock, to nie będzie oni poprawne! Pamiętaj też, że klawisz Caps Lock nie może być elementem hasła, ale możesz go użyć, żeby wymyślić hasło trudniejsze do złamania.

Pamiętaj! Kiedy Twoja klawiatura pisze duże litery, to wciśnij klawisz Caps Lock.