Prosty Komputer

Klawiatura numeryczna nie działa

keyboard key laptop

Klawiatura numeryczna to ta mała klawiatura po prawej stronie, która zawiera tylko cyfry. jeśli zastanawiasz się dlaczego ona u Ciebie nie działa, to prawdopodobnie mam dla Ciebie odpowiedź

Jak naprawić klawiaturę numeryczną

Jeśli klawiatura numeryczna nie działa to prawdopodobnie została wyłączona przyciskiem Num Lock w jej lewym górnym rogu.  Żeby naprawić klawiaturę numeryczną należy wcisnąć przycisk Num Lock. Jego położenie znajdziesz na grafice poniżej.

klawiatura numeryczna numlock

Kiedy przycisk Num Lock jest włączony, klawiatura działa normalnie i po wciśnięciu jej klawiszy wpisywane są cyfry.

Po wyłączeniu Num Lock aktywują się jej alternatywne funkcje opisane w dolnej części przycisku. Są to między innymi strzałki, przycisk Home, End Insert, Del, Page Up czy Page Down. Te jednak są również dostępne w innych miejscach klawiatury.

Obecność klawisza Num Lock i pozostałych funkcji klawiatury numerycznej to zaszłość historyczna, która wciąż funkcjonuje i stała się standardem.

Podsumowanie

Klawiatura numeryczna to świetne narzędzie. Szczególnie przydatne osobom, które często korzystają z Excela prowadząc najróżniejsze rachunki. Do prowadzenia między innymi takich właśnie obliczeń powstały komputery.

Tagged ,